Захист диплому при дистанційному навчанні

Зміст:

Захист диплома дистанційно: що це таке?

Нюанси дистанційній захисту: на що звернути увагу?

Сучасний світ вже перебудовується на систему дистанційної освіти через таких переваг як:

 • планування навантаження на навчальний день;
 • прийнятна ціна;
 • потрібний темп;
 • швидкий термін навчання;
 • незалежність від місця проживання;
 • застосування сучасних технологій і т.д.

Якщо Вам зрозуміло як проходить дистанційне навчання, то вже до кінця навчання виникає питання: як же відбувається захист диплома дистанційно? Давайте поговоримо про це в сьогоднішній статті.

Захист диплома дистанційно: що це таке?

Метою дистанційній захисту диплома є контроль рівня засвоєння отриманих знань, навичок і умінь також як і в традиційних формах навчання.

Відзначимо, що на законодавчому рівні України ніяк не прописана здача держіспитів та захист диплома дистанційно.

Але є невелика обмовка про те, що вуз має право встановлювати свої положення і правила.

Скажімо так, дистанційна форма навчання трохи полегшує процес підготовки до диплому. Консультації з керівником дипломного проекту можна провести по скайпу або іншим мессенджерам без виїзду до університету.

Вуз може не здійснювати дистанційний захист диплома, але може запропонувати студентам дистанційну підготовку до захисту і інші етапи підготовки віддалено - по скайпу, спеціальним ПО і т.д.

Вуз може не здійснювати дистанційний захист диплома, але може запропонувати студентам дистанційну підготовку до захисту і інші етапи підготовки віддалено – по скайпу, спеціальним ПО і т.д.

Швидше за все ВНЗ не виконає дії дистанційну захист диплома, але може запропонувати дистанційну підготовку студента до захисту та інші віддалені етапи підготовки – наприклад, по скайпу або спеціальному програмному забезпеченню.

Нюанси дистанційного захисту: на що звернути увагу?

В ході дистанційного навчання можливі 2 типу захисту диплома:

 1. з особистою присутністю;
 2. віддалено по засобам зв’язку (скайп і інші месенджери).

Якщо йде мова про віддалене навчання, а захист диплома проходить особисто перед комісією, то це нагадує заочну форму навчання. Єдина відмінність в тому, що здача сесії відбувається не в стінах університету, а віддалено.

Якщо йде мова про повноцінну дистанційну освіту, при якому захист дипломного проекту також відбувається віддалено, рекомендуємо розібратися в тонкощах і дізнатися нюанси. В іншому випадку можна потрапити в незручну ситуацію.

Наведемо кілька порад, які допоможуть студентам не вдарити обличчям в бруд:

 1. Перевірте працездатність обладнання. Це перший пункт, який потрібно зробити при підготовці до захисту диплома. Знайдіть якісний мікрофон, щоб комісія не чула шумів і була зосереджена саме на вашій мові. Перевірте свою вебку і перед днем захисту почистіть лінзу на камері.
 2. Приготуйте свій паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Це обов’язкова вимога для захисту диплома в будь-якому вузі. Таким чином представники комісії зрозуміють, що здає диплом студент, який подавав заявку.
 3. Багаторазово вивчіть презентацію. Прочитайте мову до захисту диплома і переконайтеся, що вкладаєтесь в відведений для захисту час. Також не забудьте перевірити, чи відкривається ваша презентація і все добре відображається.
 4. Можливо прийдеться відповідати на питання комісії. Не думайте, що дистанційний захист позбавляє від них – їх буде стільки ж (якщо не більше), як і при традиційному виступі перед комісією. Про всяк випадок, щоб вам було легше, підготуйте один екземпляр роботи в роздрукованому вигляді.
 5. Зовнішній вигляд. Дистанційний захист диплома – офіційний захід, яке вимагає відповідного дрес-коду. Від вашої зовнішності також буде залежати і оцінка дипломного проекту. Скажіть «Ні» – рваним джинсам і футболкам, і «так» – діловому костюму.

Радимо ретельно і детально вивчити весь текст виступу, а не читати його з листочка. Прямий і впевнений погляд на камеру створює для вас виграшне загальне враження, а читання і слабке володіння знаннями виглядає нешанобливо по відношенню до атестаційної комісії.

Це основні нюанси, які потрібно знати для захисту дипломної роботи дистанційно. Все інше відбувається як і у інших студентів. Тому рекомендуємо готуватися серйозно і тренуватися справлятися зі стресом. А якщо захист вже близько і ви ще й не бралися за диплом, то рекомендуємо вам прискоритися. Терміново беріться за написання диплома самостійно або доручіть це завдання сервісу студентської допомоги.