Реферат на тему: «Хокей – як зародився, його історія та правила гри та термінологія».

Короткий зміст реферату:

Історія зародження хокею

Термінологія

Розміри та розмітка ігрового майданчика

Скло

Лід

Розмітка

Вимоги до воріт у хокеї

Розташування лавок

Як правильно вибрати екіпірування для хокею?

Правила хокею та час гри

Ігровий час

Додатковий період

Процес гри

Порушення правил у хокеї

Серія кидків для визначення переможця матчу

Сезон Української хокейної ліги 2021-22 років – 30-й сезон чемпіонату

Замовити реферат на тему: «Хокей»

 

Історія зародження хокею

Гра, яку ми можемо бачити сьогодні, зародилася Канаді в 1750-1760-х роках

Гра, яку ми можемо бачити сьогодні, зародилася Канаді в 1750-1760-х роках. Проте її прообрази достовірно невідомі. Вчені схиляються до трьох версій:

  1. До XVIII століття Франція була колонізатором цієї частини американського материка, саме вони і завезли дивовижну розвагу в холодну країну. Хокей, від французької, слово “хоке” означає вигнуту пастуху палицю, як прообраз сучасного спортивного інвентарю.
  2. Після французів Канаду колонізували англійці. У той час вони високо цінували хокей на траві, який вважався одним із головних видів спорту. Однак суворий клімат у Канаді вніс свої коригування, умови змінилися, грати стали вже на льоду.
  3. Зародження сталося у Північній Америці. Вважається, що в ті часи команда, що програла, отримувала покарання. Теорія заснована на слові-прабатьку назви гри – від індіанської “хогий” означає “боляче”.

Незважаючи на безліч теорій, достовірно те, що саме в Канаді вперше почали проводитись змагання з цього виду спорту. У 1870-х без хокею не проходив жоден спортивний захід. Цей напрямок був обов’язковим на уроках фізкультури у всіх навчальних закладах, у кожному були сформовані свої команди.

Коли 3 березня 1875 року проводився перший офіційний матч, ще не існувало суворих правил. У 1885 році було сформовано аматорську хокейну лігу. Через рік надруковано перші правила хокею з шайбою, регламент проведення змагань. У команді допускалося участь 7 осіб, заміни лише воротаря, але натомість з’явилася каучукова шайба замість дерев’яної.

1917 р. Створення НХЛ

Ключові дати розвитку хокею:

  1. 1892 р. Фредерік Артур Стенлі, який на той час був генерал-губернатором Канади, організував перший справжній турнір — Хокейний кубок виклику. Він і зараз вважається одним із найпрестижніших змагань, тільки під іншою назвою “Кубок Стенлі”.
  2. 1900-ті Поява перших професійних команд.
  3. 1901 р. Зміни у правилах, які зробили процес гри схожим на сучасний.
  4. 1917 р. Створення НХЛ.
  5. 1932 р. Перші проведені матчі біля СРСР.
  6. 1930-ті р. Поширення у Європі, хокей входить до складу Олімпійських ігор.
  7. 1954 р. перша перемога збірної команди СРСР.

Термінологія

Хокейні терміни

Щоб новачкам було простіше розібратися у грі, необхідно опанувати термінологію, яка вживається як коментаторами, так і у звичайній розмовній промові серед любителів цього виду спорту. Однак абсолютно незрозуміла для обивателя. Серед найважливіших:

  1. Айсінг – прокидання, коли шайба пролітає всі зони.
  2. Айстайм – Час, який хокеїст проводить на льоду.
  3. Блайндсайд становище у грі, коли гравця атакують зі спини чи збоку, нерідко закінчується травмами та бортом.
  4. Воротарський млинець – Рукавичка воротаря.
  5. Блюлайнер – захисник, займає при розіграші та атаці синю лінію.
  6. Бекап – Запасний воротар.
  7. Бекхенд – Термінологія запозичена з тенісу, означає кидок з незручного становища.
  8. Вантаймер кидок в один дотик, коли шайба від ключки хокеїста надсилається у ворота суперників без ведення та передач.
  9. Вінгер – Фланговий гравець.
  10. Пакмувер захисник, який готовий взяти на себе організацію гри, лідер, який подає гольові передачі.
  11. Пауерфорвард – “Снайпер” команди.
  12. Енфорсер – хокеїст, який застосовує силові прийоми, грає у захисті.
  13. Сейв – Успішне відображення шайби голкіпером.
  14. Дубль два голи, здійснені одним хокеїстом у матчі.
  15. Хет трік те саме, у кількості трьох штук.
  16. Шатаут або сухий матч – нульовий рахунок.
  17. Офсайд – положення, в якому синя лінія перетинається гравцем в атаці до шайби. Якщо перетинає тільки ключка чи одна нога хокеїста – порушення не зараховується.
  18. Буліт – штрафний кидок, аналог пенальті у футболі.
  19. Хіт – Силовий прийом без порушення правил.
  20. Форчекінг – Активна боротьба.

Ця термінологія дозволить “хокей для чайників” зробити зрозумілим, розібратися у процесі гри та зрозуміти основні моменти. Говорити на хокейному діалекті важливо для тих, хто вирішив стати відданим фанатом чи просто любителем захоплюючих льодових баталій.

Розміри та розмітка ігрового майданчика

Правила гри у хокей суворо описують розміри ігрового поля та його параметри. Для гри воно повинно мати не менше, і не більше 56-61 м. – по довжині, 26-30 – по ширині. Кути обов’язково закруглені, закруглення має мати чіткий радіус від 7 до 8,5 м.

Розмітка хокейного майданчика

По всьому периметру встановлюються борти обов’язково білого кольору. Їхня висота повинна варіюватися в межах від 1,17 до 1,22 м. Вони не повинні мати дефектів або будь-яких вад, ідеально рівні з боку льоду. Усі кріплення та захист повинні встановлюватися зі зворотного боку, максимальний зазор між секціями – 3 мм. В основі, на висоті 25-30 см кріпиться смуга жовтого кольору, звана “відбійною планкою”.

Якщо майданчик планується для проведення турнірів ІІХФ, на борти повинна додатково ставитися сітка чи захисне скло поверх основного захисту. Вся реклама та написи розміщуються на відбійній планці.

Двері, що ведуть на майданчик повинні відчинятися тільки на зовнішній бік, а зазори між ними та бортами – до 5 мм.

Скло

Захисне скло

Щоб забезпечити безпеку гравців, тренерського складу, а також глядачів, які прийшли повболівати за улюблений клуб, на бортах встановлюється захисне скло:

  • з особи – 160 см до 200 см, Триває на бічні, мінімум на 4 м від воріт;
  • по довжині, крім лицьових та області між лавами – 80 см.

Зазор між іншими елементами та захисними огорожами не повинен перевищувати 5 мм. У місцях розриву встановлюється спеціальне набивання, щоб запобігти травмуванню хокеїстів. Вимоги до поверхні обмежуються тим, що вона має бути гладкою, неушкодженою, без отворів та тріщин.

Лід

Льодова поверхня

Льодова поверхня обов’язково має бути гладкою, без глибоких борозен та подряпин. Перед проведенням турнірів та важливих матчів суддівський склад виходить на лід першим, перевіряє цілісність поверхні, після чого дає дозвіл на проведення зустрічі або встановлює необхідність шліфування. Якщо є необхідність провести термінове коригування, на лід викликають Замбоні – спеціальна машина для чищення, вирівнювання, нарощування та полірування льоду.

Розмітка

Розмітка хокей

Відповідно до регламенту має бути розмічено п’ять основних ліній. Кожна з них має суворо відповідати затвердженій НХЛ палітрі:

  1. Біля воріт. Їх ширина 5 см, розташовуються на відстані 4 м від бортів з лицьового боку, червоні.
  2. Сині. Зонують простір майданчика на: нейтральну та область нападу. Аналогічні з кожного боку. Ширина цих смуг становить 30 см. Площа від синьої лінії до центральної, з кожного боку називається нейтральною. Від неї до лицьового борту, де розташовуються ворота команди, що обороняється, — захисту. Далека, де знаходяться ворота суперника – атаки.
  3. Центральна. Наноситься червоним, посередині поля. Її ширина становить 30 см. Це центр кола вкидання.

Також на льоду мають бути розмічені кола вкидання та крапки, щоб максимально правильно розмітити знаходження хокеїстів на майданчику під час розіграшу.

Найголовніше центральне або коло вкидання. Воно знаходиться точно в центрі, перетинаючи широку червону лінію. Наноситься блакитною фарбою, шириною 5 см, з радіусом 4,5 м. Трохи далі, в нейтральній ділянці, з двох сторін синьої смуги, на відстані 1,5 м – знаходяться дві точки, на них розміщуються хокеїсти під час вкидання шайби в гру.

Є ще кінцеві кола та точки. Вони розташовані в областях захисту, по обидва боки воріт. Зображуються за допомогою червоного кольору діаметром 60 см. По сторонах кожної — «L-подібні» здвоєні лінії. Кінцева точка має бути центром червоного кола з діаметром 4,5 м.

Ще одне позначення – суддівська зона. Через її середину проходить центральна лінія, що зображується у вигляді червоного півкола з радіусом 3 м, з боку секретарського столу.

Вимоги до воріт у хокеї

Встановлюються на лінії воріт точно посередині смуги. Мають суворо регламентований розмір:

  • висота – 1,22 м (Вимір проводиться від поверхні льоду);
  • ширина – 1,83 м (з внутрішньої сторони стулок).

Висота та ширина воріт

Зовнішній бік забарвлюється червоним, а решта опор — у білий колір. Внутрішня частина каркаса і перекладини набиваються спеціальним матеріалом, що гасить удар. На задню сторону кріпиться сітка без великих проміжків, щоб утримати забиту шайбу в площині воріт.

Розташування лавок

На майданчику обов’язково повинні розташовуватися лавки для хокеїстів, тренерського складу та осіб, що супроводжують. Вони мають бути однаковими, досить великими, щоб вміщувати гравців в екіпіруванні, у повному складі (скільки гравців у хокейній команді, за регламентом — 16 хокеїстів та 6 представників клубу, всі вони мають поміститися на лаві). Усі учасники мають бути в офіційній формі клубу, без неї перебувати на лавках – заборонено.

Розташовуються вони вздовж одного боку поля, на однаковій відстані від бортів

Розташовуються вони вздовж одного боку поля, на однаковій відстані від бортів. Відстань між лавами запасних різних команд повинні знаходитися на відстані, з кожної обов’язковий доступ до роздягальні. Мінімальна довжина – 10 м, ширина – 1,5 м.

З іншого боку, навпроти лави команди – зона для розміщення хокеїстів, покараних за порушення правил. Лавки оштрафованих повинні бути окремими для кожної із сторін протистояння, вільно вміщувати до 5 гравців у повній амуніції. Мінімальна довжина 4м, ширина – 1,5 м.

Як правильно вибрати екіпірування для хокею?

Захист здоров’я на льоду – важливе завдання, розробкою якого досі займаються провідні бренди спортивних товарів та офіційні представництва цього виду спорту. Загальноприйняте екіпірування складається з:екіпіровка для хокею

  1. Шолом. Захист голови – пріоритетне питання. Тому він повинен ідеально сидіти, без будь-якого тиску на череп, виконаний з міцного матеріалу з м’яким внутрішнім підкладом. Кріплення – забезпечувати надійну фіксацію. При сильних ударах чи різких рухах не повинен злітати. Для покупки варто вибрати варіант із регулюванням верхньої частини. Разом із шоломом набувається захист обличчя, найкращий варіант – грати, що дозволяє захистити всі відкриті ділянки.
  2. Краги. Рукавички професійного спорту відрізняються від аматорських. Перші коштує значно дорожче, виконані з досконаліших матеріалів. При покупці слід звернути увагу на надійність фіксації, відсутність скутості рухів, рукавички не повинні прилягати впритул до налокітників. Занадто м’які, але зручні можуть стати причиною отримання травми, тому краще віддати перевагу менш зручним, але більш жорстким і надійним.
  3. Нагрудник. Головна якість – високий захист при забезпеченні максимальної рухливості. Класичні моделі складаються з елементів захисту грудної клітки та спини, наплічників. Професійні моделі додатково оснащені знімними протекторами для попереку та живота. Розрізняють нагрудники для захисників – вони важкі, але дозволяють тілу максимально захищеним під час матчу. Другі – легкі, але менш надійні. При виборі звернути увагу на надійність кріплень, відсутність тертя про шкіру, здавлення грудей, боків чи спини, обмеження рухів.
  4. Налокітники. Варто купувати у комплекті з нагрудником, щоб ці елементи ідеально поєднувалися. Все екіпірування не повинно залишати незахищених місць, але не обмежувати в рухах.
  5. Боягузи. Для захисту тазостегнової області, куприка та нирок хокеїста. Є професійні та аматорські, для форвардів та захисників. Кожен відрізняється вагою та надійністю. Як і в інших випадках, важлива надійність, зручність та можливість без обмежень рухатися. Ступінь захисту визначається призначенням.
  6. Щитки. Використовуються для безпеки ніг спортсменів. Складаються зі щитка для гомілки та чашки для колін. Є з широким радіусом, що забезпечують надійний захист, під них розміщується язичок ковзана. З вузьким — не сковують рухи, розміщуються під язичком, залишають ікру незахищеною, але дають хокеїсту маневреність та швидкість.
  7. Клюшка. Підбирається під лівий чи правий хват, залежить від навичок спортсмена. Дерев’яні дозволяють добре контролювати шайбу, але при цьому багато важать і знижують швидкість, маневреність, вимагають великих зусиль. Композитні легші, але дорожчі. Якщо вибір між цільною та складовою, то в першому випадку – ігрові якості будуть вищими, але експериментувати з гаками не вийде. Класична довжина – до носа хокеїста, професіонали підбирають виходячи з переваг зручності. Жорсткість – половина ваги гравця в фунтах.
  8. Ковзани. Важлива частина екіпіровки повинна бути захищеною, зі зручною колодкою, добре фіксувати і підтримувати гомілковостоп. Не повинні тиснути чи натирати, завдавати будь-якого дискомфорту. При примірянні моделі необхідно пройтися, відчути як кожен черевик сидить на нозі. Леза мають бути безпечними.

Головний принцип вибору амуніції – це зручність та захист. У всьому спорядженні має бути зручно рухатися, воно має поєднуватись між собою. При покупці краще придбати весь комплект тільки після примірки. Для офіційних змагань високого класу регламентовано максимальний та мінімальний розмір спорядження, які суддя вимірює перед матчем. Для аматорського спорту та молоді – ця вимога не застосовується.

Правила хокею та час гри

Одночасно на майданчик може вийти не більше 6 гравців від кожної команди. У їхньому складі:

  • один воротар (дозволяється замінити на польового для отримання переваги, але форвард або будь-який інший учасник, не заявлений голкіпером, стати у ворота не може);
  • два захисники;
  • три атакуючі.

Метою гри є забивання шайби у ворота суперника. Використовувати для цього можна тільки клюшку, при навмисному впливі ковзаном або будь-якою частиною тіла – рахунок залишається незмінним. Якщо шайба випадково відскакує від екіпірування гравця і потрапляє у ворота без будь-якого фізичного на неї впливу — голу бути.

Скільки часу дається на гру в хокей?

Ігровий час

У хокеї три періоди по 20 хвилин. Час “чистий”, секундомір зупиняється на кожну затримку у грі. Відлік починається після вкидання шайби та зупиняється щоразу, коли звучить свисток судді. Після кожної третини команди міняються ворітьми.

Перерви становлять 15 хвилин, за цей час проводиться підготовка льоду, його нарощування та полірування, усунення борозен та інших дефектів покриття

Додатковий період

Якщо протягом основного часу рахунок залишається рівним – призначається додатковий період тривалістю 10 хвилин. Він зупиняється після першої забитої шайби, команді з великим рахунком надається перемога. Якщо за цей час жодна сторона не спромоглася взяти ворота суперника — призначаються буліти, по 7 кидків від обох учасників протистояння.

додатковий час у хокею

Протягом гри тренер може взяти тайм-аут (30 сек.), щоб дати встановлення гравцям або змінити тактику.

Процес гри

Матч починається після вкидання шайби з центральної лінії, такий самий процес супроводжує і початок кожного з періодів. Головний суддя кидає шайбу між ключками двох хокеїстів, які розпочинають боротьбу за володіння. Команда, що виграла, вважається нападаючою.

Чемпіонат миру з хокею Україна - Естонія

Подальший розвиток гри пов’язаний з діями кожної сторони – захистити свої ворота від дій суперника, отримати перевагу у володінні шайбою та відправити її у ворота супротивника. Для цього можуть використовуватись силові прийоми, швидкісні атаки, прокиди, паси, ведення, фінти та інші ігрові елементи.

Таймер зупиняється, коли шайбу забивають у ворота, при агресивному єдиноборстві, що порушує правила спорту, при офсайді, травмуванні спортсменів, закінченні періоду. Після всіх цих заминок відбувається повторне вкидання.

Порушення правил у хокеї

Чи не обходиться в силовій боротьбі і без покарань. За неспортивні та надто агресивні дії гравець може отримати дисциплінарне покарання:

  1. Мале. Карається відправкою хокеїста на штрафну лаву на певний час, який залежить від ступеня порушення.
  2. Велике. Просидіти на лаві покараних доведеться 5 хвилин без права заміни.
  3. Штраф-матч. Гравець, який навмисне вдаряє іншого головою чи ногою, вирушає в роздягальню до кінця матчу. Команда залишиться у меншості на 5 хвилин, потім на майданчик можна буде випустити заміну.

Карається відправкою хокеїста на штрафну лаву

Отримати вищезгадані покарання від судді можна за наліт на противника, що атакує, ззаду, збоку, притискання до борту. Суворо караються такі дії по відношенню до голкіпера, навіть якщо він не знаходиться у площі воріт. Будь-які поштовхи тілом, ключкою, що призводять до падіння, травмування чи загрози, підлягають дисциплінарному штрафу.

Також головний суддя надходить і з тими, хто провокує чи бере участь у бійці, виявляє навмисну ​​грубість. Не можна затримувати інших учасників, хапаючи руками, ставлячи підніжки або орудуючи ключкою. За неправомірні та неспортивні дії, образи, провокації слідує покарання.

Серед інших порушень, що не стосуються силових прийомів:

  1. Зсув воріт. Коли хокеїсти навмисне зрушують опори, щоб шайба не потрапила до сітки.
  2. Виліт шайби за межі майданчика. Карається малим штрафом, якщо у дії є намір, наприклад, для затягування часу.
  3. Спорядження. Якщо хокеїст займається виправленням амуніції і через це порушується природний процес матчу. У разі виникнення такої необхідності потрібно залишити лід.
  4. Травма. Спортсмен отримав видиме каліцтво, яке, на думку головного судді, можна розцінювати критичним для подальшої участі в матчі, і не хоче залишати ігрову зону — підлягає дисциплінарному штрафу.
  5. Вкидання. Неспортивні та неправомірні дії при боротьбі за володіння шайбою також караються.

Не можна гравцям лягати або вкривати шайбу, перешкоджаючи грі суперника, грати зламаною або високо піднятою клюшкою, залишати лаву оштрафованих до закінчення часу покарання.

Це лише основні порушення, які найчастіше зустрічаються у льодовому протистоянні. Це не всі правила гри КХЛ.

Серія кидків для визначення переможця матчу

Призначається, коли за три основні та один додатковий період не вдалося визначити переможця матчу. Перед проведенням обов’язково проводиться очищення та вирівнювання льоду. Після перерви головний суддя запрошує капітанів та проводить жеребкування, у процесі якого визначається черговість виконання булітів.

Призначається, коли за три основні та один додатковий період не вдалося визначити переможця матчу.

Наступними виходять голкіпери, вони займають ті ж сторони, що були в останньому періоді протистояння. Під час виконання серії воротарів можна міняти, за винятком випадку, коли потрібно перекинути буліт.

Пробиватися кидки можуть різними польовими гравцями, з однією умовою: одна людина – один буліт. Не можуть вийти на поле оштрафовані спортсмени, покарання яких ще не закінчилося або триває до закінчення матчу. Після серії кидків перемагає команда, яка забила найбільшу кількість шайб. Усього призначається 6 булітів кожної сторони. Серія може припинитися достроково, якщо зрозуміло, хто займе перше місце. Якщо за 6 кидків з’ясувати це не вдалося – подальші кидки продовжують до першого забитого.

Сезон Української хокейної ліги 2021-22 років – 30-й сезон чемпіонату

Сезон Української хокейної ліги 2021-22 років – 30-й сезон чемпіонату України з хокею. На початку сезону у лізі брали участь вісім команд.

Сезон ознаменувався розколом в українському хокею – 24 листопада 2021 року 4 клуби, у тому числі чинний чемпіон ХК “Донбас”, залишили лігу та оголосили про створення Української хокейної Суперліги. 30 листопада ФК “ЧСФК” вступив до ліги. 8 січня “Рулав Оддр” також залишив лігу, хоча було оголошено, що клуб перейменований на “Харків Берсеркерс”. 24 лютого сезон було припинено внаслідок війни в України.

КомандаРідне містоЗаснованаАренаМісткість
Дніпро ХерсонХерсон1999Улюблена арена400
КременчукКременчук2010Айсберг Арена1000
Рулав ОддрХарків2020Льодова зала Дафі Харків1,500
Сокіл КиївКиїв1963 (відновлений у 2020)Палац спорту, Київ7513
Після 24 листопада 2021 року
ХК ЧСФКБровари
До 24 листопада 2021 року
Білий БарсBila Tserkva2008Льодова арена Біла Церква500
ДонбасДружківка2005Альтаїр Арена400
КраматорськКраматорськ2020Сергій Петров Льодова арена КОВЗАНКА430
Маріуполь (До 24 листопада 2021 року)Маріуполь2020Маріупольський льодовий центр300

16 листопада 2021 року Дисциплінарний комітет Федерації хокею України усунув від участі в офіційних матчах сім гравців ХК “Донбас” та ХК “Краматорськ”, які залишили розташування національної збірної України. Того ж дня було оголошено про створення Української хокейної Суперліги, членами-засновниками якої стали клуби УХЛ ХК “Донбас”, ХК “Краматорськ”, “Білий барс” та ХК “Маріуполь”.

24 листопада ХК “Донбас” та ХК “Краматорськ” були виключені з Української хокейної ліги через продовження участі дискваліфікованих гравців в офіційних іграх, незважаючи на рішення Дисциплінарного комітету. Того ж дня ХК “Маріуполь” та “Білий барс” вийшли з ліги.

8 грудня розпочався новий сезон Української хокейної Суперліги.

30 листопада ХК ЧСФК було оголошено п’ятим клубом. Сезон відновився 2 грудня

8 січня 2022 року було оголошено, що “Рулав Оддр” буде перейменовано на “Харків Берсеркерс”. Того ж дня клуб оголосив про вихід із ліги, а також спростував інформацію про перейменування команди.

Замовити реферат на тему: «Хокей»

Сподіваємося, що реферат  про хокей допоміг Вам підготуватися до заліку. Якщо вам необхідно підготувати якісний унікальний реферат на тему «хокей в Україні», який пройде перевірку на плагіат, рекомендуємо замовити реферат з фізкультури у наших фахівців.

1

Строго дотримуємося вимоги методички, знаємо всі ГОСТи

2

Всі роботи проходять перевірку якості

3

Оцінимо вашу заявку протягом 2 годин

4

Пишемо плани безкоштовно

Додати замовлення






Уточніть завдання


ma**@ma**.com">