Підготовка до іспитів

Правила організації вивчення навчального матеріалу

Іспити, як і більшість явищ життю, – явище перехідне. Коли вони закінчуються, з’являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервозності, повертається спокійний сон. Але можна скласти іспити і з меншими втратами для власного здоров’я, отримати гарні оцінки і чекати наступного іспиту без страху і безсонних ночей.

Психологи розцінюють іспит як:

  • «переварювання» дуже великого об’єму інформації, яке пов’язане з великим навантаженням на мозок;
  • серйозна емоційна напруга і велике навантаження на нервову систему;
  • оцінювання не тільки знань дитини, а і його особи.

Страх, який виникає у учня перед іспитом, пояснюється тим, що він боїться не тільки отримати низький бал, але і ганьбитися перед однокласниками, показатися слабким, невпевненим.

Як же правильно організувати вивчення учбового матеріалу перед іспитом?

Спочатку потрібно проглянути весь матеріал і розділити його таким чином: якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то вперше два дні вивчається 70% всього об’єму, на третій день останнє, на четвертий повторюється все вивчене. При цьому складні теми чергуються з простими -не обов’язково вивчати всі питання підряд.

Але є деякі психологічні закономірності, які необхідно враховувати.

1. Краще всього запам’ятовується інформація, вивчена на початку або в кінці тексту. Середина швидко «вилітає» з голови. Тому в час запам’ятовування і повторення слід приділяти увага  середині тексту. Повторювати необхідно не механічно, а вдумливо, зосередившись на утриманні. Інформацію після «завантаження» в мозок, якщо не повторювати, то вона втрачається на 20-30% протягом перших 10 годин. Щоб це не відбулося, слід прочитати текст, повторити його другий раз, через 20 хвилин- в третій, а через 8-10 годин – у четвертий, і ще раз – через добу. Тільки після цього можна бути упевненим в тому, що інформація міцно «осіла» в голові. Особливість «пізнавання». Дивлячись в текст, відчуваєш, що колись це все бачив, читав, тобто вирішуєш, що витрачати час на це питання не потрібно і можна переходити до наступного. Насправді це – необдуманий самообман. І якщо не вивчити уважне те, що здається таким знайомим, на іспиті можна не відповісти на таке «знайоме» питання.

Вивчити можна краще, якщо знаєш, що буде найближчим часом: текст, малюнок, логічна схема.

Варто спробувати знайти щось цікаве в найнуднішому матеріалі, тому що цікаво запам’ятовується набагато легшим.

2. Можна готуватися до іспитів удвох, тому що одна голова добре, а дві – краще. Підготовка до іспитів удвох має свої переваги, якщо віднестися до цього серйозно і старанно. Учити удвох не стоїть, а повторювати навіть бажано. Це краще робити напередодні іспиту.Готуватися можна і так: перший день самостійне вивчення, другий – повторення і розповідь матеріалу один одному. Було б добре розділити теми по інтересах, по складності, по ступеню засвоєння: один розповідає те, що другий раніше не вивчав.

Розповідати необхідно чітко, детально, емоційно. Можна проводити «репетиції» перед іспитом і наодинці: ставити собі питання, в голос відповідати, привчатися слухати свою мову.

3. Шпаргалка – річ потрібна.

Використання шпаргалок на іспиті найчастіше закінчується дуже сумно. Вони необхідні тільки тим, хто краще запам’ятовує матеріал під час конспектування – викладений коротко (у вигляді тез), він краще утримується в пам’яті. Шпаргалки зручно перечитувати перед самим іспитом, а брати на іспит не варто.

4. «Спокійно, тільки спокійно»

Так завжди в екстремальних ситуаціях говорив Карлсон. Слід використовувати його пораду. Адже нервують завжди ті, хто погано знає матеріал. Ті, хто зовсім нічого не знає, зазвичай спокійні. Ті, кто знає матеріал добре або на середньому рівні перелякані до останньої хвилини, поки не отримають оцінку.

Щоб подолати свій страх можна розповідати самому собі вивчений матеріал, нібито на іспиті. Уявіть складну ситуацію на іспиті і знайдіть з неї вихід. Поставте, самі собі каверзні питання і дайте на них відповідь переборите свій страх ще до іспиту. Пригадаєте випадок свого успіху, в думках відчуєте його ще раз.

Спробуйте використовувати аутотренинговые вправи. Склади для себе формули, настройтеся на те, що «У мене все вийде» і повторюйте ці слова перед сном. На іспиті не втрачайте самовладання в складній ситуації, хоча це і не легко. Пригадаєте про відчуття гумору – іноді воно виявляється і у екзаменаторів.

Складіть план відповіді на іспиті, – це теж заспокоює.

Мета кожного учня – скласти іспит якнайкраще. А оцінка залежить від двох різних показників: знань і уміння поводитися на іспиті.

Майте вид упевненої в собі людини. Одягніться на іспит охайно. Говорити неголосно, але чітко і упевнено, посміхайтеся. Настройтеся на обов’язковий успіх, особливо на першому іспиті.

5. Будьте спокійні і уважні при виконанны тестового завдання.

 6. Забудьте про образи на вчителів, батьків, в цілому, відсторонитеся від всього непотрібного.

 7. Заспокойте себе тим, що завтра буде день без іспиту, тому сьогодні слід себе показати найкращим чином.

       Як позбавитися від поганого настрою?

Ця «хвороба» відома всім: і дорослим, і дітям. Ліків від поганого настрою немає, але можна подолати цю напасти і без них.

Найперше – потрібно виговоритися, тобто поговорити з другом або іншою людиною, мамою або отцем. В крайньому випадку, можна розповісти про свої проблеми і біди собачці або котикові.

Поганий настрій можна і прислати. Заснути хоч би на півгодинки. Засинаючи, уявите щось дуже хороше, і побажайте, щоб воно приснилося. А прокинувшись, посміхніться. Можна бути схожим босоніж по землі, траві або легенький пострибати, представляючи себе деревом, яке пускає могутнє коріння в землю. Якщо тепло і сухо, полежте на землі, «послухайте» її пісню, казку, шепіт – це вже хто що почує.

Частіше посміхайтеся – поганий настрій всміхнених людей не любить.

На іспиті

1.  Ніхто не має сумніву, що ви добре знаєте всі напрямки сучасної моди, але всі ультрасучасні речі та екстравагантне вбрання не надівати, а для іспитів вибрати щось відмінно до ситуації. Бажано, щоб в вашому одязі переважали теплі відтінки: рожеві, оранжеві, жовті, жовто-зелені.

2.  Викладач зовсім не бажає вашої крові. Намагайтесь навіяти собі те, що викладачі зовсім не хочуть нікого „загрузити”.

3.  Від усмішки стане всім світліше! Тому посміхайтесь щиро і від всієї душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. Відповідаючи, намагайтесь дивитися не із-під лоба на викладача, а відкрито.

4.  Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть „загрузити”. Як правило, ці запитання уточню вальні і в них уже є відповідь, або її частина. Зробить глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде вам на думку. Про вас не подумають поганого, якщо ви скажете: „Дайте мені трохи подумати, будь ласка!”. Ви встигнити заспокоїтися, і відповідь з’явиться сама по собі

Виконання контрольних робіт на замовлення по інформатиці

Замовлення контрольних робіт з інформатики: переваги та ризики Виконання контрольних робіт на замовлення по інформатиці є актуальною темою в сучасному світі, де багато студентів та учнів шукають швидке та ефективне рішення своїх проблем з навчанням. Зараз, коли навчання відбувається в онлайн-режимі, немає можливості отримати допомогу від викладача або одногрупників в реальному часі. Виконання контрольних робіт на замовлення може стати відмінним рішенням для тих, хто має проблеми зі зрозумінням матеріалу чи не встигає зробити все своє завдання вчасно. Звичайно, виконання робіт…

0
Read More

Виконання есе на замовлення по психології

Замовити написання есе по психології Шановні студенти психологічних факультетів України! Ми знаємо, що написання есе по психології може бути викликом для багатьох студентів. Однак, ми пропонуємо вам розв’язати цю проблему швидко та ефективно. Наша компанія пропонує послугу з виконання есе на замовлення по психології, що допоможе вам отримати високі оцінки та досягти успіху в навчанні. Наші автори – це професіонали в галузі психології, які мають великий досвід у написанні есе та інших наукових текстів. Вони мають глибокі знання в психології…

0
Read More

Список дисциплін по англійскій мові

Список дисциплін по англійскій мові English Language and Literature Creative Writing English Composition English Grammar Linguistics English for Academic Purposes English as a Second Language (ESL) Business English Technical Writing Public Speaking English for Specific Purposes (ESP) Literary Theory and Criticism Translation and Interpretation English Phonetics and Phonology Sociolinguistics English for Media and Communication English for Law and Justice English for Tourism and Hospitality English for Science and Technology English for Diplomacy and International Relations. English for Medicine and Healthcare…

0
Read More

Курсова робота зі світової історії: як її успішно написати?

Курсова робота зі світової історії є важливим етапом у навчанні студентів гуманітарних факультетів. Вона дозволяє студентам досліджувати історичні події та явища, вивчати різні культури, релігії та національні традиції. Але як написати курсову роботу зі світової історії, щоб отримати високу оцінку від викладача? Давайте розглянемо крок за кроком всі етапи написання. Вибір теми Перший крок у написанні курсової роботи зі світової історії – це вибір теми. Вибір теми повинен бути обдуманим та залежати від інтересів студента. Також варто звернути увагу на…

0
Read More
Написання дипломної роботи з англійської мови: поради та рекомендації

Написання дипломної роботи з англійської мови

Зміст: Написання дипломної роботи з англійської мови: від початку до кінця Вступ Розділ 1: Планування дипломної роботи Розділ 2: Підготовка дослідницького матеріалу Розділ 3: Написання дипломної роботи Розділ 4: Редагування та форматування дипломної роботи Розділ 5: Захист дипломної роботи Висновок Приклади тем дипломних робіт з англійської мови Допомога студентам по написанню дипломної роботи Написання дипломної роботи з англійської мови: від початку до кінця Ця стаття надає детальний огляд процесу написання дипломної роботи з англійської мови, включаючи поради щодо планування, дослідження,…

0
Read More

Презентація Алгоритм робочого дня контролера-касира

Допомога студентам Завантажити готову презентацію безкоштовно Презентація Алгоритм робочого дня контролера-касира Замовити виконання презентації з ККО (контрольно-касове обладнання)  

0
Read More

Верховна Рада України

Тема: Верховна Рада України Мета: ознайомити учнів з функціями і повноваженнями Верховної Ради України, її завданнями, структурою та порядком роботи, виховувати в учнів повагу до органів державної влади та її діяльності, потребу в отриманні інформації про її роботу; розвивати вміння аналізувати нормативно – правові акти. Обладнання: Конституція України, схема «Законодавчий процес в Україні», «Взаємодія Верховної Ради і Президента в законодавчому процесі». Основні поняття: Верховна Рада України, сесія, фракція. Тип уроку: комбінований. Структура уроку: Організаційний момент. Актуалізація опорних знань і вмінь…

0
Read More

Судова влада в Україні (Основи правових знань)

Предмет: Основи правових знань Тема уроку: Судова влада в Україні. Мета: ознайомлення учнів з судоустроєм України, поняття судової гілки влади. Виникнення судової влади сягає в далеке минуле, а процес її розвитку триває вже багато століть і пройшов декілька етапів. Цей розвиток не був поступовий, судова влада розвивалася у межах історичних умов становлення конкретних держав. Важливий етап у розвитку теорії поділу влади, визначенні ролі й місця судової влади пов’язаний з іменем англійського педагога, філософа Джона Локка. Проблемам державної влади, становлення політичного…

0
Read More

Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні

Допомога студентам з написанням рефератів, курсових робіт, контрольних на тему: “Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні” Приклад уроку Право.  9 клас  Урок  14 Тема. Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні Мета: сформувати уявлення про демократію, самоврядування та форми участі громадян у житті держави, про діяльність дитячих і громадських організацій в Україні; познайомити з формами участі громадян у житті демократичної держави, дитячих і громадських організаціях, навчити цінувати важливість участі громадян у розв’язанні загальнодержавних питань та питань місцевого значення;…

0
Read More
Методологія та методика соціологічного дослідження

Курсова робота з соціології

Зміст: Допомога з написанням курсової роботи з соціології Роль та особливості написання курсової роботи з дисципліни «Методологія та методика соціологічного дослідження» Вибір теми та характеристика курсової роботи з соціології Практична частина курсової роботи з соціології Складнощі написання випускної кваліфікаційної роботи з соціології Як замовити готову курсову роботу або ВКР з соціології Допомога з написанням курсової роботи з соціології Наші фахівці допоможуть написати курсову роботу з дисципліни «Методологія та методика соціологічного дослідження» для студентів 3 курсів, які навчаються за спеціальністю «Соціологія».…

0
Read More
Для корректного отображения форм заказа, пожалуйста, отключите AdBlock или зайдите на сайт с браузера, на котором не установлены блокировщики рекламы.
error: Content is protected !!