Підготовка до іспитів

Правила організації вивчення навчального матеріалу

Іспити, як і більшість явищ життю, – явище перехідне. Коли вони закінчуються, з’являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервозності, повертається спокійний сон. Але можна скласти іспити і з меншими втратами для власного здоров’я, отримати гарні оцінки і чекати наступного іспиту без страху і безсонних ночей.

Психологи розцінюють іспит як:

  • «переварювання» дуже великого об’єму інформації, яке пов’язане з великим навантаженням на мозок;
  • серйозна емоційна напруга і велике навантаження на нервову систему;
  • оцінювання не тільки знань дитини, а і його особи.

Страх, який виникає у учня перед іспитом, пояснюється тим, що він боїться не тільки отримати низький бал, але і ганьбитися перед однокласниками, показатися слабким, невпевненим.

Як же правильно організувати вивчення учбового матеріалу перед іспитом?

Спочатку потрібно проглянути весь матеріал і розділити його таким чином: якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то вперше два дні вивчається 70% всього об’єму, на третій день останнє, на четвертий повторюється все вивчене. При цьому складні теми чергуються з простими -не обов’язково вивчати всі питання підряд.

Але є деякі психологічні закономірності, які необхідно враховувати.

1. Краще всього запам’ятовується інформація, вивчена на початку або в кінці тексту. Середина швидко «вилітає» з голови. Тому в час запам’ятовування і повторення слід приділяти увага  середині тексту. Повторювати необхідно не механічно, а вдумливо, зосередившись на утриманні. Інформацію після «завантаження» в мозок, якщо не повторювати, то вона втрачається на 20-30% протягом перших 10 годин. Щоб це не відбулося, слід прочитати текст, повторити його другий раз, через 20 хвилин- в третій, а через 8-10 годин – у четвертий, і ще раз – через добу. Тільки після цього можна бути упевненим в тому, що інформація міцно «осіла» в голові. Особливість «пізнавання». Дивлячись в текст, відчуваєш, що колись це все бачив, читав, тобто вирішуєш, що витрачати час на це питання не потрібно і можна переходити до наступного. Насправді це – необдуманий самообман. І якщо не вивчити уважне те, що здається таким знайомим, на іспиті можна не відповісти на таке «знайоме» питання.

Вивчити можна краще, якщо знаєш, що буде найближчим часом: текст, малюнок, логічна схема.

Варто спробувати знайти щось цікаве в найнуднішому матеріалі, тому що цікаво запам’ятовується набагато легшим.

2. Можна готуватися до іспитів удвох, тому що одна голова добре, а дві – краще. Підготовка до іспитів удвох має свої переваги, якщо віднестися до цього серйозно і старанно. Учити удвох не стоїть, а повторювати навіть бажано. Це краще робити напередодні іспиту.Готуватися можна і так: перший день самостійне вивчення, другий – повторення і розповідь матеріалу один одному. Було б добре розділити теми по інтересах, по складності, по ступеню засвоєння: один розповідає те, що другий раніше не вивчав.

Розповідати необхідно чітко, детально, емоційно. Можна проводити «репетиції» перед іспитом і наодинці: ставити собі питання, в голос відповідати, привчатися слухати свою мову.

3. Шпаргалка – річ потрібна.

Використання шпаргалок на іспиті найчастіше закінчується дуже сумно. Вони необхідні тільки тим, хто краще запам’ятовує матеріал під час конспектування – викладений коротко (у вигляді тез), він краще утримується в пам’яті. Шпаргалки зручно перечитувати перед самим іспитом, а брати на іспит не варто.

4. «Спокійно, тільки спокійно»

Так завжди в екстремальних ситуаціях говорив Карлсон. Слід використовувати його пораду. Адже нервують завжди ті, хто погано знає матеріал. Ті, хто зовсім нічого не знає, зазвичай спокійні. Ті, кто знає матеріал добре або на середньому рівні перелякані до останньої хвилини, поки не отримають оцінку.

Щоб подолати свій страх можна розповідати самому собі вивчений матеріал, нібито на іспиті. Уявіть складну ситуацію на іспиті і знайдіть з неї вихід. Поставте, самі собі каверзні питання і дайте на них відповідь переборите свій страх ще до іспиту. Пригадаєте випадок свого успіху, в думках відчуєте його ще раз.

Спробуйте використовувати аутотренинговые вправи. Склади для себе формули, настройтеся на те, що «У мене все вийде» і повторюйте ці слова перед сном. На іспиті не втрачайте самовладання в складній ситуації, хоча це і не легко. Пригадаєте про відчуття гумору – іноді воно виявляється і у екзаменаторів.

Складіть план відповіді на іспиті, – це теж заспокоює.

Мета кожного учня – скласти іспит якнайкраще. А оцінка залежить від двох різних показників: знань і уміння поводитися на іспиті.

Майте вид упевненої в собі людини. Одягніться на іспит охайно. Говорити неголосно, але чітко і упевнено, посміхайтеся. Настройтеся на обов’язковий успіх, особливо на першому іспиті.

5. Будьте спокійні і уважні при виконанны тестового завдання.

 6. Забудьте про образи на вчителів, батьків, в цілому, відсторонитеся від всього непотрібного.

 7. Заспокойте себе тим, що завтра буде день без іспиту, тому сьогодні слід себе показати найкращим чином.

       Як позбавитися від поганого настрою?

Ця «хвороба» відома всім: і дорослим, і дітям. Ліків від поганого настрою немає, але можна подолати цю напасти і без них.

Найперше – потрібно виговоритися, тобто поговорити з другом або іншою людиною, мамою або отцем. В крайньому випадку, можна розповісти про свої проблеми і біди собачці або котикові.

Поганий настрій можна і прислати. Заснути хоч би на півгодинки. Засинаючи, уявите щось дуже хороше, і побажайте, щоб воно приснилося. А прокинувшись, посміхніться. Можна бути схожим босоніж по землі, траві або легенький пострибати, представляючи себе деревом, яке пускає могутнє коріння в землю. Якщо тепло і сухо, полежте на землі, «послухайте» її пісню, казку, шепіт – це вже хто що почує.

Частіше посміхайтеся – поганий настрій всміхнених людей не любить.

На іспиті

1.  Ніхто не має сумніву, що ви добре знаєте всі напрямки сучасної моди, але всі ультрасучасні речі та екстравагантне вбрання не надівати, а для іспитів вибрати щось відмінно до ситуації. Бажано, щоб в вашому одязі переважали теплі відтінки: рожеві, оранжеві, жовті, жовто-зелені.

2.  Викладач зовсім не бажає вашої крові. Намагайтесь навіяти собі те, що викладачі зовсім не хочуть нікого „загрузити”.

3.  Від усмішки стане всім світліше! Тому посміхайтесь щиро і від всієї душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. Відповідаючи, намагайтесь дивитися не із-під лоба на викладача, а відкрито.

4.  Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть „загрузити”. Як правило, ці запитання уточню вальні і в них уже є відповідь, або її частина. Зробить глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде вам на думку. Про вас не подумають поганого, якщо ви скажете: „Дайте мені трохи подумати, будь ласка!”. Ви встигнити заспокоїтися, і відповідь з’явиться сама по собі

Верховна Рада України

Тема: Верховна Рада України Мета: ознайомити учнів з функціями і повноваженнями Верховної Ради України, її завданнями, структурою та порядком роботи, виховувати в учнів повагу до органів державної влади та її діяльності, потребу в отриманні інформації про її роботу; розвивати вміння аналізувати нормативно – правові акти. Обладнання: Конституція України, схема «Законодавчий процес в Україні», «Взаємодія Верховної Ради і Президента в законодавчому процесі». Основні поняття: Верховна Рада України, сесія, фракція. Тип уроку: комбінований. Структура уроку: Організаційний момент. Актуалізація опорних знань і вмінь…

0
Read More

Президент України – глава держави

ТЕМА УРОКУ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ МЕТА. Розкрити учням значення слова президент, поняття Президент України, хто він, його повноваження, яким вимогам повинен відповідати кандидат у Президенти, як обирається Президент. Показати процедуру складання присяги, коли Президент може достроково припинити свої повноваження, розкрити значення нових термінів. Розвивати пам’ять на основі вивчення нових понять, навчати виразному читанню, логічному мисленню, розвивати зорову пам’ять на основі роботи з наочними посібниками, тренувати увагу під час навчальних ігор та розповіді вчителя, розвивати усне зв’язне монологічне мовлення під час відповідей…

0
Read More

Курсова робота Загальна хімічна технологія

ЗМІСТ                                                                                                                  Стор. Вступ……………………………………………………………………………..…3 Технологічна частина…………………………………………………………..5 1.1. Характеристика сировини та цільового продукту…………………………..5 1.2. Опис технології………………………………………………………………..6 1.3. Розрахунок матеріального балансу………………………………………….23 1.4. Опис роботи основного апарату……………………………………………..24 1.5.Екологія…

0
Read More

Судова влада в Україні (Основи правових знань)

Предмет: Основи правових знань Тема уроку: Судова влада в Україні. Мета: ознайомлення учнів з судоустроєм України, поняття судової гілки влади. Виникнення судової влади сягає в далеке минуле, а процес її розвитку триває вже багато століть і пройшов декілька етапів. Цей розвиток не був поступовий, судова влада розвивалася у межах історичних умов становлення конкретних держав. Важливий етап у розвитку теорії поділу влади, визначенні ролі й місця судової влади пов’язаний з іменем англійського педагога, філософа Джона Локка. Проблемам державної влади, становлення політичного…

0
Read More

Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні

Допомога студентам з написанням рефератів, курсових робіт, контрольних на тему: “Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні” Приклад уроку Право.  9 клас  Урок  14 Тема. Органи державної влади та місцеве самоврядування в Україні Мета: сформувати уявлення про демократію, самоврядування та форми участі громадян у житті держави, про діяльність дитячих і громадських організацій в Україні; познайомити з формами участі громадян у житті демократичної держави, дитячих і громадських організаціях, навчити цінувати важливість участі громадян у розв’язанні загальнодержавних питань та питань місцевого значення;…

0
Read More

У чому сутність філософської антропології

Безкоштовно Дізнайтеся вартість навчальної роботи онлайн Інформація про роботу Оберіть тип роботиАвторефератАнотаціяАспірантський рефератБізнес-планБезкоштовний план (диплом)Безкоштовний план (курсова)Відповіді на білетиДипломна роботаДипломна робота (один розділ)Дипломна робота (правки)ДисертаціяДомашня роботаЕсеЗадачаЗвіт з практикиКейсКонтрольна роботаКресленняКурсова роботаЛабороторна роботаМагістерська роботаМагістерська робота (один розділ)Магістерська робота (правки)МонографіяНаукова статтяПідвищення унікальностіПерекладПрезентація PowerPointРефератРецензія (тільки текст)Статті до дисертаціїСтаттяТвірТезиТестЩоденник практики Виберіть предмет1 : C1 С3D-maxAccessAndroidBasicBPWinC/C++C#CorelDrawDelphiElectronics WorkbenchExcelFortranHTMLJavaJavascriptLinuxMathCadMATLABMySQLPascalPerlPhotoshopPHPPowerPoint презентаціяPrologSPSSSPSSVisual BasicVisual C++web – розробкиАвіаційна промисловістьАвтоматикаАвтомобільна промисловістьАгрономіяАгрофізикаАгрохіміяАдміністративне правоАкустикаАлгебраАналіз текстуАналіз господарської діяльностіАналітична хіміяАнатоміяАнглійськаАнтени та пристрої НВЧАнтикризове управлінняАнтична філософіяАрабськаАрбітражний процесАрхеологіяАрхітектураАсемблерАстрометріяАстрономіяАстрофізикаАСУАудитАналіз фінансово-господарської діяльностіБази данихБанківська справаБілоруськаБЖБЖД в будівництвіБібліотекознавствоБізнес плануванняБіогеографіяБіологіяБіофізикаБіохіміяБіржова справаБотанікаБухгалтерська та податкова звітністьБухгалтерський…

0
Read More

бізнес-план на виробництво двох послуг: капсули для сну та кава-напої

Безкоштовно Дізнайтеся вартість навчальної роботи онлайн Інформація про роботу Оберіть тип роботиАвторефератАнотаціяАспірантський рефератБізнес-планБезкоштовний план (диплом)Безкоштовний план (курсова)Відповіді на білетиДипломна роботаДипломна робота (один розділ)Дипломна робота (правки)ДисертаціяДомашня роботаЕсеЗадачаЗвіт з практикиКейсКонтрольна роботаКресленняКурсова роботаЛабороторна роботаМагістерська роботаМагістерська робота (один розділ)Магістерська робота (правки)МонографіяНаукова статтяПідвищення унікальностіПерекладПрезентація PowerPointРефератРецензія (тільки текст)Статті до дисертаціїСтаттяТвірТезиТестЩоденник практики Виберіть предмет1 : C1 С3D-maxAccessAndroidBasicBPWinC/C++C#CorelDrawDelphiElectronics WorkbenchExcelFortranHTMLJavaJavascriptLinuxMathCadMATLABMySQLPascalPerlPhotoshopPHPPowerPoint презентаціяPrologSPSSSPSSVisual BasicVisual C++web – розробкиАвіаційна промисловістьАвтоматикаАвтомобільна промисловістьАгрономіяАгрофізикаАгрохіміяАдміністративне правоАкустикаАлгебраАналіз текстуАналіз господарської діяльностіАналітична хіміяАнатоміяАнглійськаАнтени та пристрої НВЧАнтикризове управлінняАнтична філософіяАрабськаАрбітражний процесАрхеологіяАрхітектураАсемблерАстрометріяАстрономіяАстрофізикаАСУАудитАналіз фінансово-господарської діяльностіБази данихБанківська справаБілоруськаБЖБЖД в будівництвіБібліотекознавствоБізнес плануванняБіогеографіяБіологіяБіофізикаБіохіміяБіржова справаБотанікаБухгалтерська та податкова звітністьБухгалтерський…

0
Read More

Дипломна робота з соціології

Замовити дипломну роботу з соціології Дипломна робота з соціології на замовлення   Вітаю Вас, дорогі студенти! Серед інших наук соціологія займає особливе місце, оскільки вивчає досить складні, неоднозначні та часто непередбачувані явища. Багато процесів, що відбуваються у суспільстві, просто неможливо передбачити, а експерименти, завдяки яким їх вдається вивчити, ставить саме життя. Сьогодні ми докладно поговоримо про те, що є соціологією, які явища і процеси вона вивчає, коли вона з’явилася і як розвивалася, а також з’ясуємо, які функції вона виконує в…

0
Read More
Методологія та методика соціологічного дослідження

Курсова робота з соціології

Зміст: Допомога з написанням курсової роботи з соціології Роль та особливості написання курсової роботи з дисципліни «Методологія та методика соціологічного дослідження» Вибір теми та характеристика курсової роботи з соціології Практична частина курсової роботи з соціології Складнощі написання випускної кваліфікаційної роботи з соціології Як замовити готову курсову роботу або ВКР з соціології Допомога з написанням курсової роботи з соціології Наші фахівці допоможуть написати курсову роботу з дисципліни «Методологія та методика соціологічного дослідження» для студентів 3 курсів, які навчаються за спеціальністю «Соціологія».…

0
Read More

Яка сутність основи праксеології

Безкоштовно Дізнайтеся вартість навчальної роботи онлайн Інформація про роботу Оберіть тип роботиАвторефератАнотаціяАспірантський рефератБізнес-планБезкоштовний план (диплом)Безкоштовний план (курсова)Відповіді на білетиДипломна роботаДипломна робота (один розділ)Дипломна робота (правки)ДисертаціяДомашня роботаЕсеЗадачаЗвіт з практикиКейсКонтрольна роботаКресленняКурсова роботаЛабороторна роботаМагістерська роботаМагістерська робота (один розділ)Магістерська робота (правки)МонографіяНаукова статтяПідвищення унікальностіПерекладПрезентація PowerPointРефератРецензія (тільки текст)Статті до дисертаціїСтаттяТвірТезиТестЩоденник практики Виберіть предмет1 : C1 С3D-maxAccessAndroidBasicBPWinC/C++C#CorelDrawDelphiElectronics WorkbenchExcelFortranHTMLJavaJavascriptLinuxMathCadMATLABMySQLPascalPerlPhotoshopPHPPowerPoint презентаціяPrologSPSSSPSSVisual BasicVisual C++web – розробкиАвіаційна промисловістьАвтоматикаАвтомобільна промисловістьАгрономіяАгрофізикаАгрохіміяАдміністративне правоАкустикаАлгебраАналіз текстуАналіз господарської діяльностіАналітична хіміяАнатоміяАнглійськаАнтени та пристрої НВЧАнтикризове управлінняАнтична філософіяАрабськаАрбітражний процесАрхеологіяАрхітектураАсемблерАстрометріяАстрономіяАстрофізикаАСУАудитАналіз фінансово-господарської діяльностіБази данихБанківська справаБілоруськаБЖБЖД в будівництвіБібліотекознавствоБізнес плануванняБіогеографіяБіологіяБіофізикаБіохіміяБіржова справаБотанікаБухгалтерська та податкова звітністьБухгалтерський…

0
Read More
Для корректного отображения форм заказа, пожалуйста, отключите AdBlock или зайдите на сайт с браузера, на котором не установлены блокировщики рекламы.
error: Content is protected !!