Україна готується апробувати єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) для студентів бакалаврату зі спеціальності “Кібербезпека”.

Згідно з новим наказом Міністерства освіти, всі бакалаври, які закінчують навчання у 2023 році будуть зобов’язані скласти цей іспит. Даний іспит є обов’язковим елементом атестації бакалаврів у сфері кібербезпеки цього року.

ЄДКІ буде створений на основі програми, затвердженої МОН, і матиме форму комп’ютерного тестування. Іспит буде складатися з 100 тестових питань, які мають формат вибору однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів. Тестування буде проведено одночасно в усіх закладах вищої освіти за єдиними правилами та тестовими матеріалами.

Тривалість тестування складе 120 хвилин. Присутність незалежних представників буде забезпечена в кожній аудиторії, де буде проходити тестування, яке буде також відеозаписане та віддалено кероване.

Метою апробації є визначення стану підготовки студентів зі спеціальності “Кібербезпека” та підготовка до впровадження ЄДКІ у майбутньому. Апробаційне тестування заплановане на 27 квітня 2023 року.